"Dünyanın İlk ve Tek Çevrim İçi Türkçe Dil Okulu"

"

Çocuklar ve aileleri için çevrim içi (online) Türkçe dersleri. Deneyimli öğretmenler. Oyun tabanlı sınıflar. Avrupa Dil Çerçevesine uyumlu öğretim modeli. Çocuklar ve aileleri için ilgi çekici etkinlikler... Çok daha fazlası!

Hedefimiz

Yurt dışında yaşayan ailelerin ve çocuklarının Türkçe dil becerilerini geliştirmek, Türkiye ile olan bağlarını güçlendirmektir.

Hurra Türkiye öğrencileri dinlediğini ve okuduğunu anlar, kendilerini sözel ve yazılı olarak etkin ifade eder, kültürler arası bağ kurar.

Evinizden Türkiye’ye kapı açıyoruz.

Öğrencilerimiz başka bir yere gitmek zorunda kalmadan, evlerinin sıcak ortamında, Çevrim İçi (Online) sınıflarımıza bağlanırlar.

Çocuklarınızın ve sizin Türkçeyi etkin kullanmanızı sağlar, çağdaş Türk toplumuyla olan bağınızı güçlendiririz.

Türk Eğitim Sistemine Entegrasyon

Öğrencilerimizin bireysel ihtiyaçları ve yaş gruplarına göre Hayat Bilgisi, Fen Bilimleri, Sosyal ve Matematik derslerinde Türk Eğitim Sistemine uyumlu eğitim almalarını sağlarız.

40 Yıllık Eğitim Tecrübesi

Hurra Türkiye, 1984 yılında kurulan Nesibe Aydın Eğitim Kurumlarının bir iştirakidir.

Sanatla Dil Öğretimi

İsteğe göre öğrencilerimize müzik ve drama dersleriyle entegre edilmiş ders seçenekleri sunuyoruz.

Diğer Öğretim Dillerimiz

Sıkça Sorulan Sorular

Derslerimizi, öğrencilerin aktif olduğu, oyun tabanlı etkinliklerle geçirir; öğrencilerin hem eğlendiği hem de öğrendiği bir zaman dilimine dönüştürürüz.

Derslerimize başlamadan önce yaptığımız veli, öğrenci ve öğretmen tanışma etkinliğimizle, öğrencilerimizin dil düzeyini öğreniyoruz. Ders içerik ve gruplarını buna göre belirliyoruz.

Akran öğrenmesiyle eğitim sürecinin pekiştiğine inanıyoruz; ancak özel ders / grup dersi tercihini ailelerimizle ihtiyaç ve önceliklerine göre belirliyoruz.

Veli sayfanız üzerinden öğretmeninizle görüşebilirsiniz. Ayrıca öğretmeniniz, çocuğunuzun dil gelişimi hakkında size bu hesap üzerinden düzenli olarak bilgi verir.

Öğrenme sürecini öğretmenimizin verdiği ek çalışmalarla destekleriz. Dilerseniz özel derslerle süreci destekleyebilirsiniz.

Çocuğunuzun öğrendiği kazanımı evde birlikte pekiştirmenizi sağlayan ve öğrenmeyi kalıcı hale getiren eğlenceli etkinlikler tasarladık.

Derste işlenen konuların pekiştirilmesi öğrencinin dikkat ve motivasyon süresine göre değişmekle birlikte, öğrencilerimizin her gün 5-15 dakika pekiştirme yapmasını öneriyoruz.