• 18 November 2022
  • 394
  • 0
Education
Kodlama ve Robotik Atölyesi

Sürekli gelişen ve değişen teknoloji çağında, çocuklarımızın teknolojiyi sadece oyun odaklı olarak kullanmaları yerine onların teknolojiyi üreten ve tasarlayan bireyler arasında olmalarını sağlamalıyız. Bu, onların hayal güçlerini geliştirmesine ve geleceğe yön veren bireyler olmasına katkı sağlayacaktır.

Kodlama ve robotik ile çocuklar, algoritmik ve eleştirel düşünmeyi, sorgulamayı, problem çözmeyi ve olayları farklı bakış açılarıyla ele almayı öğrenirler. Bunların yanı sıra yeni programlama dilleri öğrenebilir, 3D (üç boyutlu) tasarımlar yapıp, elektronik devre kartlarını kullanarak projelerini oluşturabilirler.

Çocuklarına kodlama ve robotik eğitimi aldırmak isteyen ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar şunlardır:

  • Çocuklarınızın kodlama ve robotik atölyesini neden seçmek istediğini ve ne öğrenmeyi hedeflediğini belirlemeniz gerekiyor.
  • Kodlama ve robotik atölyesinde sunulan içerikleri araştırın. “Atölyede sunulan içerikler gelişen teknolojiye uygun mu? Öğrenci ürünleri ortaya çıkıyor mu? Çocuklara uygulamalı olarak proje yapma imkânı sağlıyor mu?” gibi sorularınıza yanıt bulmanız gerekiyor.
  • Kodlama ve robotik atölyesinin çalışma ortamının uygun olmasına ve atölyedeki çocukların sosyalleşmeyi ve güdülenmeyi desteklemesi açısından yakın yaş aralıklarında olmasına dikkat edin.

Çocukları erken yaşta kodlama ve robotik çalışmalarına yönlendirmek de ebeveynlerine düşüyor. 

Gizem ORDU


It might interest you!